Iveco Daily Max 35s12 2,3 hpi kupic czy tez nie?

Iveco Daily Max 35s12 2,3 hpi kupic czy tez nie?

Postprzez djdudus500 » 11 Sie 2011 14:17

Witam serdecznie forumowiczow, jestem nowym uzytkownikiem tego forum, nie posiadam jeszcze wlasnego Iveco, ale zamierzam je kupic w najblizszym miesiacu. Moja uwage przykulo pewne Iveco na allegro, chcialbym poznac Wasze opinie na temat tego samochodu, czy warto sie skusic? Bede jezdzic tym autem glownie po Polsce, bede wozic towar od 1 tony do 2 ton. Skad ladownosc 1100kg? Widzialem, ze zdarzaja sie takie co maja 1350kg ladownosci, jesli mniejsza ladownosc to i slabsze zawieszenie?Autko nie ma alektrycznych szyb, ktore w przyszlosci chcialbym zalozyc, czy ten przebieg nie jest za duzy? Tzn czy nie szukuja sie jakies powazniejsze naprawy jesli auto dobija do 300 tysiecy km, ponizej wrzucam link do aukcji, no i pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje, ze niedlugo dolacze do szczesliwych posiadaczy Iveco!!! Pozdrawiam

http://otomoto.pl/iveco-daily-max-35s12 ... 18584.html
djdudus500

Gadu-Gadu: 2597213
Model auta: Daily Max 35s14
Miejscowość: Sieraków

Re: Iveco Daily Max 35s12 2,3 hpi kupic czy tez nie?

Postprzez Fiatt » 11 Sie 2011 19:10

ciekawe czy to jego pierwsze 300 kkm :lol: Tego czy nie szykują się naprawy, nikt ze zdjęcia nie wywróży, ale z grubsza wygląda przyzwoicie. Musisz się przejechać, posłuchać czy auto nie wydaje dziwnych dzwiękow, czy rusza płynnie, czy cofa płynnie bez stukania, czy wszsystko działa i nic nie cieknie itp.
plus jest taki że to nie VW, i nie ma ryzyka że spawany z dwóch kawałkow po dzwonie ;-)
Awatar użytkownika
Fiatt

Miejscowość: ★★★★★★★★
Gadu-Gadu: 0
Model auta: ...
Miejscowość: GD/GA/GDA

Postprzez djdudus500 » 11 Sie 2011 19:39

No wlasnie, ale jutro ma mi gosciu vin podeslac i mam nadzieje, ze uda mi sie go w serwisie sprawdzic, a dokladniej jego historie. 300 tysiecy to nie az tak duzo na to auto? I co z ta ladownoscia? czemu taka mala? z czego to moze wynikac? Dzieki za odpowiedz
djdudus500

Postprzez Fiatt » 11 Sie 2011 19:51

Ładowność wynika z masy własnej. Moja eSka, (model poprzedni - ale różnice kosmetyczne) waży 2440kg.
300 tysięcy, jak dla mnie, to auto dopiero na dotarciu.
Jednakże jak już wiele razy wspominałem: eSka nie jest dobra do ładunków powyżej 1000 - 1200kg. Jak dla mnie to jest męczarnia, a nie jazda. Rozpędza się ładnie, ale sterować albo hamować.... masakra.... chyba że przejazd autostradą - bujnąć się od bramek do bramek bez gwałtownych ruchów ;-)
Choć jak wiem, bo sprawdziłem, można śmiało zarzucić 2200kg, ale to jest już lot kamikadze. Przejechałem 80km i miałem dość. O spoconych plecach ze strachu nie wspomnę.
Awatar użytkownika
Fiatt

Postprzez djdudus500 » 11 Sie 2011 20:11

Czyli szukajac smialo moge patrzec na auta co maja 300tysiecy km, czyli takie auto woli mniejsze obciazenia, z 2 tonami na pace moze sie zachowywac nieprzewidywalnie, i ciezko hamuje. Kurcze tak patrze i na allegro sa np. takie same Iveca i niektore maja po 1350kg ladownosci a sa identyczne na pojedynczym kole...
djdudus500

Postprzez Cichanos » 11 Sie 2011 20:39

O popatrzcie, znów korbki :) :!: Gdzie moja flaszka czy co tam miało być :lol: :?:

Wszystko zależy czy to jest przebieg rzeczywisty. W ASO Iveco w Dreźnie znajdziesz Daily które mają dwa lata i przebiegi rzędu 280 tyś. km. Znajdziesz auta które mają 80 tyś. km przebiegu i są niesamowicie zaniedbane, pourywane lusterka, powyginane ramiona wycieraczek etc. A są auta które mają prawie 400 tyś. km a wyglądają jak nowe. Wszystko zależy od tego kto te auto wcześniej użytkował.

Daily ściągniete z Niemiec z małym przebiegiem rzeczywistym są na ogół z wymian flotowych z wypożyczalni aut.W większosci to bardzo podstawowe wyposażenie. Te które maja duże przebiegi na ogół jeździły w kurierskich firmach na wahadłach. Je również można rozpoznać po słabym wyposażeniu z pelną dokumentacją serwisową.

Różnice w wadze mogą być spowodowane różnymi rodzajami zawieszeń.
Używam polskich znaków diakrytycznych. Bo w końcu jest różnica jeżeli robisz komuś łaskę czy laskę !
Awatar użytkownika
Cichanos
Administrator

Miejscowość: DW, DGR
Gadu-Gadu: 3591292
Model auta: Grupa Iveco
Miejscowość: DW, DGR

Postprzez Fiatt » 11 Sie 2011 20:48

djdudus500 napisał(a): Kurcze tak patrze i na allegro sa np. takie same Iveca i niektore maja po 1350kg ladownosci a sa identyczne na pojedynczym kole...
mój w dowodzie też ma chyba z 1300kg, ale był ważony i rejstrowany zanim: obito mu ściany paki grubą sklejką, wyłożono podłogę płyta antypoślizgową (dwie i pół płyty po czterdzieści pięć kg każda, poszły na samą podłogę) itp, a przy czymś takim już ładowność leci w dół gdyby go znów ważono do rejstracji. A jeszcze zależy jakie zawieszenia mają pomontowane - bo od tego też zależy waga (chociaż typowa eSka ma resor na przodzie i lekkie zawieszenie z tyłu)

djdudus500 napisał(a):z 2 tonami na pace moze sie zachowywac nieprzewidywalnie, i ciezko hamuje.
niektórzy na forum ładują , jeżdzą i podobno nie widzą różnicy. :roll: Ale szczerze powiem Ci: mam 35eSke i 35Ce i to sa dwa zupełnie inne auta. Na Ce, załadujesz 4 tony i spokojnie pojedzie, a na eSkę załudujesz 2 i masz problem z domykaniem drzwi.
C ma cztery tłoczki hamujące z tyłu, a eSka tylko dwa. C z przodu ma drążki skrętne, a eSka resor jednopiórowy w poprzek.
C ma po 8 piór na koło z tyłu, a eska tylko po jednym. No i grubość ramy.... eSka to typowy dostawczak - skoczek - duży gabaryt - mała waga.

Do ładunków o masie 2 tony musisz szukać wersji C, inaczej moment zajeździsz auto a i rychło krzywdę sobie możesz zrobić.
Awatar użytkownika
Fiatt

Postprzez bosek » 12 Sie 2011 12:06

no i ... do eSki spora gama gratów jest droższa niż do C:
- półoś 2x droższa
- zacisk 2x droższy
- resor przedni lubi pękać ale drążki w C też nie są z tytanu
- wahacze w S są inne na górze i inne na dole [ sworznie 16mm i 18mm ] a w C są sworznie takie same 4 szt

itd itd
Awatar użytkownika
bosek

Miejscowość: Lublin
Gadu-Gadu: 2284941
Model auta: IVECO-DUCATO

Postprzez WIENIA » 12 Sie 2011 17:42

ital-car napisał(a):no i ... do eSki spora gama gratów jest droższa niż do C:
- półoś 2x droższa
- zacisk 2x droższy
- resor przedni lubi pękać ale drążki w C też nie są z tytanu
- wahacze w S są inne na górze i inne na dole [ sworznie 16mm i 18mm ] a w C są sworznie takie same 4 szt

itd itd

zacisk 2 x drozszy ????? chyba u Ciebie
i od kiedy s nie sa na resorach???
AUTORYZOWANY SERWIS WIND ZALADUNKOWYCH "BAR " "DHOLLANDIA"
SERWIS IVECO
WIENIA
Administrator

Miejscowość: mazowieckie / siedlce
Model auta: 35.10 35c13
Miejscowość: SIEDLCE

Postprzez bosek » 12 Sie 2011 18:16

- gdzie napisałem, w którym miejscu, że " s nie są na resorach???"

A jeśli u Ciebie tylny zacisk do "S" jest w cenie zacisku tył do "C" to zazdroszczę :P U mnie C jest połowę tańszy :(

tyle w temacie komercyjnych układów
Awatar użytkownika
bosek

Gadu-Gadu: 2284941
Model auta: IVECO-DUCATO

Następna

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości